STK433-040N-E
- Mfr.Part #
- STK433-040N-E
- Manufacturer
- onsemi
- Package/Case
- Datasheet
STK433-040N-E
- Description
- IC AMP CLASS AB STEREO 40W
- Stock
- 479
- Quality
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Audio Amplifiers
- Features :
- Mute, Standby
- Max Output Power x Channels @ Load :
- 40W x 2 @ 6Ohm
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Output Type :
- 2-Channel (Stereo)
- Package / Case :
- 15-SIP Formed Leads
- Supplier Device Package :
- Type :
- Class AB
- Voltage - Supply :
- 0V ~ 38V